5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Първо трябва да се има предвид, че с обработката на почвата целта е да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме по този начин водния, въздушния и хранителен режим на едно насаждение.

Има и роторни косачки с автоматично отклоняващо се устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините.

А в районите, където не се загрибват, се прави изораване късно наесен или в началото на зимата, за да се запази влагата от есенните валежи и да се унищожат плевелите.

В обратния случай, ако не се направи нищо, броят на безплодните леторасли ще стане толкова голям, че ще бъде много трудно да се справите с тях.

Отгрибването на лозите се извършва, след като е преминала опасността от силните мразове, но винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи – забавянето на отгрибването може да има лоши последици.

Своята технология лозя за пръскане на лозя за последните сезони, която е много успешна, сподели с нас един млад, но много опитен читател.

Попитах по телефона в Института по лозарство в Плевен, но ми отговориха, че не продават. Бихте ли ме посаветвали към кого да се обърна. Благодаря Ви! Валери Остави коментар: Име:

Казус: Когато подложката и калемът са с различна дебелина, което обикновено се случва при стари, измръзнали лози, се постъпва по друг начин.

Процесът на стареене не бива да бъде оставен на случайността обаче.

Дори и най-пренебрегваният храст с благодарност отговаря на грижите, положени за него в това отношение.

Начало » Статии » Обработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Борбата с тях трябва да се води както чрез хербициди, така и с почвообработки.

Трябва да почистим пръстта около пръчката и да отрежем мястото на старата спойка. Почистваме кората и отрязваме пръчката.

Повърхността се набраздява и опасността от ерозия нараства.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес”

Leave a Reply

Gravatar